Thai Battle Championship dołącza do akcji "Sport to Twój Gang"

Thai Battle Championship dołącza do akcji "Sport to Twój Gang"
TBC dołączyło do kolejnej ogólnoświatowej kampanii zapoczątkowanej przez federację IFMA.

Polski Związek Muaythai rozpoczął realizację kolejnej kampanii przy współpracy ze Światową Federacją Muaythai Amatorskiego IFMA oraz Polskim Zrzeszeniem Muaythai.  Inicjatywa ma na celu zachęcenia do nauki muaythai  młodzieży z trudnych środowisk i / lub rodzin ubogich, patologicznych.

W ramach akcji odbędzie się wiele seminariów z udziałem znanych osób w środowisku muaythai.

"Prowadząc seminaria sportowcy będący często idolami dla tych młodych ludzi, opowiadają im o alternatywnym stylu życia z dala od używek. Tłumaczą młodzieży, że dla wielu z nich muaythai może być przepustką i szansą na lepsze życie. W społecznościach, zwłaszcza tych najuboższych i o wysokim odsetku bezrobotnych, młodzież może pozostać bez możliwości samodzielnego rozwoju. Może również zostać wciągnięta do gangów, które kuszą młodych ludzi możliwością szybkiego wzbogacenia się. Jest to postepowanie bardzo szkodliwe zarówno dla samej młodzieży jak też społeczności lokalnej. Dlatego Światowa Federacja Muaythai Amatorskiego  IFMA wraz z członkami regionalnymi do których należy także nasz Związek, chce zapewnić alternatywę dla tych ludzi." - czytamy na stronie Polskie Związku Muaythai.

Sport i samodoskonalenie się jest zdecydowanie lepszym pomysłem, niż droga przestępcza, na którą często młodzi ludzie zbaczają.

"IFMA uznaje, że młode pokolenie jest bardzo ważne w każdym społeczeństwie. Młodzi ludzie powinni mieć nadzieję, perspektywy i możliwości rozwoju oraz samodoskonalenia. Sport Muaythai przez ich ciężką pracę może im w tych dążeniach znacząco pomóc. Poprzez sport mają szansę na podniesienie swojego standardu życia, nauki wartości i umiejętności, które pomogą im w ich dorosłym życiu." - czytamy dalej na stronie polskiego związku.
 
Inicjatywę popierają:

Premier Kazachstanu Karim Massimov, Prezes Azjatyckiej Federacji Muaythai Amatorskiego (FAMA), Generał Chetta Thanajaro prezes Światowej Federacji Muaythai Zawodowego (WMC). Ze strony IFMA projekt ma wsparcie Jego Ekscelencji Pichitr Kullavanijaya osobistego doradcy  Jego Wysokości Króla Tajlandii, oraz dr Sakchye Tapsuwan, prezes zarówno IFMA jak również Amatorskiej Federacji Muaythai Tajlandii (AMTAT) pod Patronatem Królewskim.

HTS_LIVE hts_live
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe